Drobečková navigace

Úvod > Obec > Mapy a cyklostezky

Mapy a cyklostezky

V této části webu jsme pro vás připravili stručný přehled cyklostezek, v Mikroregionu Němčicko. Dále zde najdete různé mapy okolí obce a obce samotné.

cyklomapa.jpg 

Trasa č. 5040 - začíná v Plumlově a vede přes Brodek u Prostějova do Kojetína. Prochází mikroregionem Němčicko a můžete se zastavit v Dobromilicích, Doloplazích, Víceměřicích a Němčicích nad Hanou.

Trasa č. 5084 - začíná ve Víceměřicích, dále pokračuje přes Nezamyslice, Tištín, Koválovice, Prasklice, Pavlovice, Vitčice. Zde nezapomeňte projet Vitčickým lesem, který na celkové rozloze 96 ha nabízí k poznání mnoho cenných dřevin. V návaznosti na cyklotrasu zde byla vybudována rozhledna s panoramatickým výhledem na střední Hanou.

Trasa č. 5013 - začíná v Prostějově a přes Určice, Výškovice, Skalku ze severu přichází do Mikroregionu Němčicka, do obce Pivín, dále přes Tvorovice, Hrušku, Němčice nad Hanou, Mořice a Pavlovice jež jsou poslední obcí mikroregionu. Tato trasa vás zavede až do Přírodního parku Chřiby.

Na této mapě jsou vyznačeny cyklostezky Mikroregionu Nemčicko, viz. trasy uvedené výše. Cyklotrasy jsou na mapě vyznačeny barevně. Orientujte se podle legendy přímo na mapě.

Zajímavosti

  • Tištín - barokní kostel sv. Petra a Pavla, cenný čistotou stylu a zachovalým interiérem
  • Dobromilice - hrobka s kaplí Bukůwků, konzervace těl přírodní cestou - vzduchem
  • Vitčice - rozhledna s výborným rozhledem na střední Hanou, Vitčický les - mnoho cenných dřevin
  • Mořice - každoroční festival Mořické tulák
  • Pivín - kostel, jehož autorem je slavný italský architekt Jan Blažej Santini