Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Dotace

Dotace

POV 2018                      OPRAVA VÍCEÚČELOVÉ BUDOVY A JEJÍCH VENKOVNÍCH PROSTOR

POV 2018.docx

 Stavba pochází z roku 1897. Poslední zásadní rekonstrukce budovy se uskutečnila v letech 1987 - 1991. Od této poslední rekonstrukce zde probíhaly běžné opravy a údržba. Jedná se o jedinou větší budovu v obci, která slouží k pořádání společensko kulturních akcí (každoročních ostatků, oblastní závody orientačního běhu, zázemí pro pořádání dětského pohádkového lesa), sportovní vyžití pro stolní tenis a cvičení dětí, pořádání rodinných oslav nebo posledních rozloučení. Budova slouží jako významná občerstvovací zastávka na cyklotrase číslo 5084 a 5013, která spojuje obce Olomouckého a Zlínského kraje. V rámci projektu byla provedena:

oprava původní elektroinstalace v prvním poschodí budovy (cca z roku 1950), včetně opravy elektroinstalace v přilehlých venkovních prostorách;

oprava vnitřních omítek;

oprava původního dřevěného schodiště pro vstup do prvního poschodí;

oprava části střechy - výměna poškozených trámů, výměna žlabů a svodů, oprava části krytiny, zpevnění střešní konstrukce;

úprava venkovních prostor - odvodnění, zpevnění svahu, zadláždění, vyrovnání terénu, odvoz sutin;

vybudování dřevěného přístřešku přilehlých prostor víceúčelové budovy.

 

Záměrem projektu byla oprava nevyhovujících prostor, které budou sloužit jako zázemí pro spolkovou činnost a konání kulturních a společenských akcí v obci - ostatky, pořádání pohádkového lesa.

Realizací projektu došlo k plnému využití stávajících prostor především pro maminky s dětmi, širokou veřejnost a spolkovou činnost. Realizací projektu bylo vytvořeno zázemí pro společensko kulturní život v obci a byly zajištěny prostory pro sportovní aktivity v obci.

Důležitým přínosem zrealizované akce bylo vytvoření podmínek pro život především mladé generace, která je důležitá pro další rozvoj obce.

 

KLEMPÍŘSKÉ A TESAŘSKÉ PRÁCE

Před realizací - klempíři.JPGVyměněné trámy.JPGy

ELEKTROINSTALATÉRSKÉ PRÁCE

Původní elektroinstalace.JPGNová elektroinstalace.JPG

STAVEBNÍ PRÁCE

Původní venkovní prostory.JPGzahradka 01.jpg

TRUHLÁŘSKÉ PRÁCE

Původní schodiště.JPGDřevěné schodiště po opravě.jpg