Drobečková navigace

Úvod > Kultura > Knihovna

Knihovna

V roce 1989 došlo v naší zemi k velkým společenským změnám, které zasáhly oblast hospodářskou, kulturní, ale i sociální. Práce ve školství dostala nový charakter. Od 1. ledna 1991 přešla správa zdejší školky pod Obecní úřad ve Vitčicích, který se stal zároveň jejím provozovatelem. Byla opravena omítka celé školní budovy a provedena rekonstrukce kotle ústředního topení.

Počet přihlášených dětí rok od roku klesal a provoz se stával pro obecní rozpočet neúnosným. Se školním rokem 1999 a zároveň s existencí Mateřské školky ve Vitčicích se děti rozloučily na slavnostním ukončení školního roku za účasti rodičů a představitelů obce. Děti předvedly krátký program složený z básní, písní, tanečků a zahrály pohádku Na zvířátka. Poněvadž to byl jejich poslední den, bylo každé dítě obdarováno knihou, pamětním listem, diplomem, omalovánkami, pastelkami a náčrtníky.

Na konci tisíciletí končí provoz na naší Mateřské škole ve Vitčicích, který byl zrušen k 31. srpnu 1999, pro malý počet dětí. Končí provoz vesnické mateřské školy, která za téměř čtyřicet let působnosti vychovala dvě generace dětí. Je nám všem z toho velmi smutno.

V současné době byla polovina budovy školy přeměněna v obecní byt, druhá polovina slouží jako knihovna, klubovna kroužku Veverek a také se zde schází Babinec.

Otevírací doba:

Čtvrtek od 18:00 do 19:00

Občané dále mohou využívat počítač s připojením na internet.