Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Domácí zdravotní péče Včelka

Domácí zdravotní péče VčelkaNově vzniklá pobočka Domácí zdravotní péče Včelka pro celý okres Prostějov nabízí zdravotní službu  pro obyvatele obce Vitčice a okolí.

Domácí péče Včelka působí po celé ČR a jedná se tak o velkého poskytovatele zdravotních služeb. Jde o tým zdravotních sester, které jezdí pečovat o pacienty v jejich domácím prostředí, ať už z důvodu nutné péče o rány, jejich převazy, komplexní ošetřovatelskou péči, rehabilitační ošetřovatelství (mobilizaci pacientů po výkonech, nebo při základním onemocnění), monitorace fyziologických funkcí, péči o stomie, o různé typy katetrů, monitoring bolesti, infuzní terapie v domácím prostředí, odběry biologického materiálu a další výkony dle toho, co požaduje lékař. Tato domácí zdravotní péče je plně hrazena pojišťovnou.

O tuto péči může požádat praktický lékař, zdravotnické zařízení, specialista, ale i dotaz na péči může položit přímo pacient, který ji potřebuje, případně rodina pacienta. Následuje konzultace s praktickým lékařem pacienta a dále dle jeho indikace provádíme potřebné výkony.

Podrobnější informace jsou najdete na vývesní tabuli a nebo přímo v kanceláři OÚ Vitčice.